Plac Teatralny i Teatr Lalek

Teatr Lalek
Teatr Lalek

Plac Teatralny powstał w pobliżu skrzyżowania ul. Świdnickiej oraz Podwala na początku XIX wieku. Najbardziej okazałym zabytkiem placu jest neobarokowy budynek Teatru Lalek.

Wrocławski Teatr Lalek funkcjonuje od 1946 roku. Jednakże dopiero w latach 60-tych został przeniesiony do budynku prezentowanego na powyższym zdjęciu. Historia samego budynku sięga wcześniej ponieważ od 1894 roku działał w nim klub skupiający wrocławskich kupców. Po wojnie budynek przekazano Towarzystwu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Obecnie Teatr Lalek adresuje swoją artystyczną działalność najmłodszym widzom. Oprócz przedstawień powstała tutaj także Galeria Lalek, w której prezentowane są najpiękniejsze i najpopularniejsze lalki ze spektakli.

Budynek Starej Łaźni

W pobliżu Placu Teatralnego znajdują się także inne zabytkowe obiekty: dawne Gimnazjum na Międzymurzu zbudowane w 1825 roku oraz duży budynek Starej Łaźni z 1897 roku. Łaźnie wyposażono wówczas w liczne wanny do kuracji leczniczych i rehabilitacji, saunę parową oraz restaurację i czytelnie. Początkowo działał tutaj jeden basen, a z czasem dobudowano jeszcze kilka. Obecnie w budynku łaźni działa Wrocławskie Centrum SPA.

Plac Teatralny na mapie zwiedzania Wrocławia

Trasa zwiedzania Wrocławia

Zwiedzając Wrocław możesz skorzystać z trasy zwiedzania Wrocławia. Jej przejście w zależności od Twojej formy i czasu jaki chcesz spędzić w każdym miejscu może zająć 1 lub 2 dni. Trasę tą opisujemy na podstawie własnych wycieczek po Wrocławiu oraz zebranych przy tej okazji informacji i spostrzeżeń.