Rynek Główny

Stary Ratusz na Rynku Głównym

Znajdujący się w centrum Rynku Głównego Stary Ratusz stanowi główny obiekt zainteresowania wszystkich przybywających tutaj wycieczek.

Sukiennice i przejścia

Zwiedzanie Rynku Głównego wiąże się nierozłącznie z mają wycieczką po Sukiennicach oraz przejściach pomiędzy rzędami kamienic.

Zabytkowe kamienice na Rynku Głównym

Rynek Główny we Wrocławiu otoczony jest ze wszystkich stron zabytkowymi kamienicami, które przyciągają uwagę licznych turystów.

Pomnik Aleksandra Fredry

Pomnik Fredry to miejsce, w którym turyści bardzo chętnie robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Historia Rynku Głównego w pigułce

Wytyczony w 1242 Rynek Główny we Wrocławiu od zarania istnienia służył jako plac targowy o wymiarach 212 x 175 metrów. Handlowano na nim m.in. pieczywem, tłuszczem, płótnem, wyrobami metalowymi.

Na Rynku działały także punkty usługowe np. krawieckie i szewski. Początkowo działaność była prowadzona w drewnianych budach, a murowane obiekty pojawiły się dopiero pod koniec XIII wieku. Na samym Rynku Głównym jak i wokół niego skoncentrowane się liczne zabytki będące najcenniejszym skarbem dziedzictwa narodowego. Od rynku we wszystkich kierunkach odchodzi aż 11 uliczek. Za południowo-zachodnim narożnikiem Rynku Głównego znajduje się rynek pomocniczy zwany Placem Solnym.

Trasa zwiedzania Wrocławia

Zwiedzając Wrocław możesz skorzystać z trasy zwiedzania Wrocławia. Jej przejście w zależności od Twojej formy i czasu jaki chcesz spędzić w każdym miejscu może zająć 1 lub 2 dni. Trasę tą opisujemy na podstawie własnych wycieczek po Wrocławiu oraz zebranych przy tej okazji informacji i spostrzeżeń.